את דרכי בעולם הקולינארי התחלתי כבר בגיל שבע, ניסיתי לבשל מלפפון. התוצאה הדלוחה הובילה אותי לעשיה משמעותית וצורבת יותר, התחלתי לטגן פלפלים חריפים בווליום גבוה. מאז המטבח הוא המקום החביב עלי, הוא משרה עלי נינוחות ופותח  ערוצי יצירתיות שמתחדשים כל פעם מחדש.

 

 

אודות מיקה פודארט:

אינני נחתומית במקצועי, ולכן אעיד על עיסתי...

בגיל עשרים הבנתי שלעולם יש המון מה להציע ויצאתי למסע בעקבות האוכל. ארבע שנים של חוויות בלתי נשכחות צרובים אצלי בתאי הזיכרון. נפתחתי לעולמות, ריחות וטעמים משגעים והכי הכי אהבתי את האנשים. למדתי על פתיחות, קבלה ושונות, למדתי על בדידות ועל יחד והבנתי שלאוכל, ממש כמו לאהבה או למוזיקה יש שפה אוניברסלית שמחברת בין אנשים. החיבור המדהים הזה בין אוכל לאנשים התווה את הדרך המקצועית שלי.

 

שנים רבות עסקתי בשני הערוצים בנפרד. חינוך וטיפול מצד אחד ואוכל מהצד השני. יש לי תעודת טבחות בן לאומית וניסיון קולינרי וניהולי רב. בצעירותי ניהלתי מסעדות וברים, ואפילו פתחתי מסעדה מקסימה משלי. מצוידת בתואר שני בחינוך ובתעודת הוראה, הדרכתי שנים רבות נוער שנשר ממסגרות. בשלב מסוים הבנתי את הפוטנציאל של שילוב בין בישול וטיפול. התחלתי לטפל בעזרת בישול. התהליך, מה להגיד לכם, היה מדהים ומפתיע, עם לא מעט קשיים, אבל עם המון המון תקווה.

 

היום אני משלבת בין שתי האהבות הגדולות שלי, אוכל ואנשים. היקום בירך אותי בידיים של קוסמת ובאינטליגנציה רגשית וקולינרית גבוהה (כן, כן, יש דבר כזה אינטליגנציה קולינרית...) אני מארחת בביתי סדנאות וארוחות שמחברות בין אנשים וטעמים ומוציאה טיולים קולינריים לגאורגיה, זה עושה לי טוב על הלב ומפגיש אותי עם המון יצורי אור שנקרים בדרכי

 

באתר תמצאו מתכונים נהדרים, תמונות מגרות, פרטים על הטיול הקולינרי לגאורגיה, סדנאות בישול וארוחות eatwith מעולות

:פרטי התקשרות

mikafoodart@gmail.com

050-8432843

  • Facebook Basic Black
  • Instagram Basic Black
  • YouTube Basic Black

הירשמו לעדכונים